Klocki lego

Lego dla dzieci – więcej niż zabawa

Mają ponad 60 lat, a wciąż cieszą się niesamowitą popularnością. Chodzi oczywiście o klocki LEGO®. Dla dzieci to znacznie więcej niż zabawka. Mnogość fantazyjnych zestawów, z których mogą powstawać niesamowite światy, dostarcza niezapomnianych wrażeń. Duńskie klocki są jednak tak chętnie wybierane nie tylko dlatego, że zapewniają rozrywkę. To jedna z tych zabawek, z którą interakcja niesie za sobą wiele korzyści.

Dlaczego właśnie klocki, a nie na przykład lalki czy gra planszowa? Każda z tych zabawek ma swoje atuty. Jeśli jednak zależy Ci na wszechstronnym rozwoju pociechy, to właśnie zestaw LEGO® przyniesie najwięcej korzyści.

Co daje zabawa LEGO® dla dzieci?

Świat klocków LEGO® jest niezwykle bogaty. Wystarczy pokrótce przejrzeć się rozmaitym seriom tych duńskich zabawek, by zrozumieć, że wśród nich coś odpowiedniego znajdzie się zarówno dla 3-4 letniego malucha, jak i nastolatka, a nawet dorosłego. Różnice poziomów trudności czy tematyki sprawiają, że odpowiednią inspirację odszuka każdy.

Zabawa przynosi wiele radości – zarówno w towarzystwie rówieśników i rodziców, jak i ta samodzielna. Klocki rozwijają:

  • zdolności manualne – uczą dopasowywania do siebie poszczególnych elementów, precyzji działania i łączenia ze sobą rozmaitych kształtów,
  • logicznego myślenia oraz kreatywności – dziecko może podążać za instrukcją dołączoną do zestawu albo… poddać się własnej fantazji i stworzyć jakąś wyjątkową kompozycję,
  • koordynacji wzrokowej – czasem trzeba nie lada spostrzegawczości, aby namierzyć określony element i umieścić go na właściwej pozycji,
  • myślenia przestrzennego – jest niezbędne, aby możliwe było odtworzenie konstrukcji lub stworzenie zupełnie nowej.

Dlatego zestawy LEGO® pochłaniają na wiele godzin.

Warsztaty LEGO® – wydobądź pełen potencjał z duńskich klocków

Zabawa z klockami LEGO® w domu jest znana od lat. W ostatnich latach jednak pojawiła się na rynku również oferta zajęć edukacyjnych z ich wykorzystaniem. Są prowadzone m.in. przez Edukido w wielu lokalizacjach na terenie kraju.

Jak wyglądają takie zajęcia? Nie polegają na samym układaniu klocków, choć to one są sercem każdych warsztatów. Te wyjątkowe lekcje mają jednak interdyscyplinarny charakter i pozwalają dzieciom uzyskać odpowiedzi na wiele naukowych pytań. Zajęcia są poświęcone np. średniowiecznym zamkom, porom roku, zjawiskom fizycznym czy mechanice, ale w zabawny i inspirujący sposób przekazują wiedzę z wielu dziedzin, pobudzając dociekliwość i ciekawość świata. Co ważne instruktor, który prowadzi warsztaty, nie przedstawia uczestnikom gotowych odpowiedzi, ale zachęca ich do poszukiwania własnych – także podczas tworzenia powiązanej z tematyką konstrukcji z LEGO®. Dlatego tak łatwo jest połączyć pożyteczne z przyjemnym.

Warsztaty z LEGO® dla dzieci odbywają się zarówno w siedzibie filii centrów edukacyjnych, które mają taką ofertę, jak również w szkołach. Dzieci mogą zaś w nich uczestniczyć zarówno regularnie, jak i okazjonalnie – np. w ramach nietypowej imprezy urodzinowej. Warto zatem spróbować.

W klockach LEGO® drzemie ogromny potencjał. Warto go wykorzystać, aby stworzyć dziecku jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *