Mężczyzna daje kobiecie papiery do podpisanie do leasingu maszyn do obróbki kamienia

Leasing maszyny do obróbki kamienia

Artykuł partnera.

Specjalistyczne maszyny do obróbki kamienia stanowią podstawowe wyposażenie wielu zakładów kamieniarskich i nie tylko. Jeżeli prowadzisz podobną działalność, warto, abyś zapoznał się z warunkami finansowania takiego sprzętu przez firmy leasingowe.

Zalety leasingu maszyn

Dzięki leasingowi unikniesz inwestowania dużych kwot własnych. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zaliczenia maszyny w koszty nawet 2 razy szybciej niż w przypadku zakupu za gotówkę, co pozwoli Ci obniżyć podstawę opodatkowania i zaoszczędzić dodatkowe środki. Leasing wymaga też znacznie mniej dokumentów, niż kredyt, nie obniża zdolności kredytowej, a w razie problemów finansowych maszyna nie zostanie zajęta przez komornika.

Z leasingu mogą skorzystać spółki prawa handlowego, spółki cywilne oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

Jak wygląda finansowanie maszyny do kamienia?

Wybierając ten sposób finansowania zakupu maszyny do kamienia, możesz zdecydować się zarówno na nowy, jak i używany sprzęt. W tym drugim przypadku jednak firmy leasingowe wymagają często, aby wiek urządzenia nie przekraczał 10 lat po zakończeniu umowy. Nie jest to na szczęście regułą, np. w Leason finansowaliśmy także kilkunastoletnie modele.

Najpowszechniej leasingowane maszyny do obróbki kamienia to m.in.:

  • piły,
  • boczkarki,
  • frezarki,
  • kruszarki,
  • piaskarki.

Popularnym sprzętem branym w leasing są też wiertnice, centra obróbcze, łupiarki, cyrkularki i automaty polerskie.

Jak długo trwa umowa leasingowa?

Dla leasingu operacyjnego czas trwania umowy wynosi 40% okresu amortyzacji. W przypadku maszyny do kamienia amortyzacja najczęściej wynosi 10% rocznie. Umowy zawiera się w takim przypadku na co najmniej 48 miesięcy. Jeśli po 4 latach zdecydujesz się na wykup leasingowanego sprzętu, to zapłacisz 25% jego wartości początkowej. Po 5 latach będzie to 15%, a po kolejnym roku tylko 4%, ponieważ wykup jest częścią kapitału pozostającą do spłaty na koniec. Zdarza się także, że jest on płatny razem z ratami leasingu.

Maszyna do kamienia ze stawką amortyzacji 14% może być leasingowana od 3 do 5–6 lat. Dla leasingu finansowego nie ma takiego ograniczenia. Okres trwania umowy ustalasz z leasingodawcą, choć z reguły jest to przedział od 1 do 6 lat.

Warunki otrzymania leasingu na maszyny do obróbki kamienia

Leasing maszyny do obróbki kamienia wiąże się z pewnymi warunkami. Twoja działalność powinna mieć przynajmniej 6-miesięczny staż, choć niektórzy leasingodawcy wymagają nawet 12 lub 24 miesięcy. Przy krótszym okresie funkcjonowania firmy na Twoją korzyść działa posiadanie poręczyciela o odpowiednim stażu, doświadczenie w branży, majątek prywatny czy podpisane kontrakty z odbiorcami. Innym rozwiązaniem jest leasing z wysokim wkładem własnym (min. 20–30%).

W Leason staramy się zawsze znaleźć jak najkorzystniejsze oferty dla naszych klientów, dostosowane do ich możliwości i sytuacji. Skorzystaj z naszej pomocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *