Królik je sianko będąc w swojej klatce

Klatki dla królików

Wreszcie nadszedł ten dzień – niedługo odbierzesz wymarzonego królika. Zaczynasz kompletować wyprawkę – poidła, karma, kuweta, podłoże… aż na liście rzeczy niezbędnych widzisz słowo „klatka”. W poniższym teście podpowiemy jaka jest najlepsza klatka dla królika.

Jakie są klatki dla królików?

Na rynku dostępnych jest wiele klatek dla królików, jedno- lub wielopoziomowych, jednak ta idealna musi spełniać szereg wymogów dotyczących wielkości, a także być bezpieczna – klatka jest dla królika substytutem norki, dlatego należy zaopatrzyć ją w bezpieczna kryjówkę przed innymi domownikami (zwłaszcza czworonożnymi). Zazwyczaj klatki dla królików to konstrukcje metalowe z plastikowym dnem. Rzadziej spotyka się klatki drewniane, jednak są one używane raczej w wypadku utrzymywania zwierząt na zewnątrz. Wybierając klatkę należy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność, trwałość i umożliwienie cyrkulacji powietrza. Powyższe cechy charakteryzują klatki z siatki zgrzewanej.

Jakie są rodzaje siatki zgrzewanej?

Klatki dla królików z siatki zgrzewanej produkuje się wykorzystując 2 typy siatki:

  • stalowa siatka zgrzewana,
  • siatka zgrzewana ocynkowana.

Stalowa siatka zgrzewana jest materiałem pozbawionym zabezpieczenia antykorozyjnego, w związku z tym jest bardziej narażona na rozwój rdzy. Z tej przyczyny nie zaleca się jej stosowania w klatkach przeznaczonych do użytku zewnętrznego.

Z kolei siatka zgrzewana ocynkowana to produkt odporny na korozję, stąd tez może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jest nie tylko bardziej odporna na korozję, ale także na uszkodzenia mechaniczne.

Czym charakteryzuje się klatka dla królika z siatki zgrzewanej?

Klatki dla królików wykonanie z siatki zgrzewanej to gwarancja wygody, funkcjonalności, trwałości i bezpieczeństwa na lata. Dzięki zastosowaniu w ścianach bocznych prętów o grubości 2,85 mm produkt jest trwały i odporny na uszkodzenia. Ponadto, materiał taki jest łatwy w utrzymaniu czystości i dezynfekcji – brak jest zakamarków i załamków, w których mógłby gromadzić się brud i zanieczyszczenia. W porównaniu z drewnem, zgrzewana siatka jest materiałem, który bardzo łatwo zdezynfekować, a także pozbawionym naturalnie występujących w drewnie zakamarków.

Dlaczego warto wybrać klatkę z siatki zgrzewanej?

Budowa takiej klatki jest bardzo prosta – możliwa jest łatwa zmiana kształtu lub długości produktu wyjściowego. Jednocześnie, gotowy produkt jest odporny na odkształcenia oraz wytrzymały – aby go uszkodzić, konieczne jest użycie narzędzi. Zastosowanie siatki zgrzewanej to gwarancja, że zwierzę nie uszkodzi klatki, ani nie skrzywdzi się o wystające elementy.

Ponadto, siatkę zgrzewaną można łączyć z innymi materiałami, takimi jak drewno lub plastikowe dno.

Jaką siatkę zgrzewaną wybrać do budowy klatki dla królika?

Idealna klatka dla królika powinna być wystarczająco duża, aby umożliwić zwierzęciu zaspokajanie swoich potrzeb w komfortowy sposób. Ponadto, klatka taka powinna zapewniać ochronę przed innymi zwierzętami, a także być odporna na uszkodzenia i bezpieczna dla królika. Dlatego najlepszym wyborem jest siatka o niewielkich oczkach, która zapobiega odkształcaniu, a także gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę króliczemu lokatorowi. Ponadto, należy upewnić się, że królik nie będzie w stanie przecisnąć części ciała między prętami klatki..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *