Rowerek dla rocznego dziecka.

Jaki rowerek dla rocznego dziecka?

To jeden z najważniejszych dylematów, przed jakimi stają rodzice przy pierwszych urodzinach malucha. Sprawa nie jest taka prosta, a oczywiście zawsze trzeba też wziąć pod uwagę to, czy dziecko jest w ogóle gotowe na taką aktywność gotowe, czy będzie mu sprawiać radość i czy będą się czuć pewnie. Oczywiście to także najlepsze wprowadzanie nawyków i nauka tego, że aktywność na świeżym powietrzu jest niezwykle ważna. I dlatego rowerek trójkołowy to świetna inwestycja. Pojazd będzie rósł z dzieckiem, a z czasem zastąpi spacerówkę. Poza tym jest wstępem do kolejnych bardziej wymagających modeli.

Dobry rowerek trójkołowy

Najczęściej rowerek trójkołowy pojawia się na wyposażeniu rocznych dzieci. Taki pojazd jest stabilny i bezpieczny, a dodatkowe zabezpieczenia takie jak pasy czy barierki sprawiają, że maluch nie wypadnie, nie zrobi sobie krzywdy. Zresztą wiele początkowych modeli nawet bardziej przypomina wózek spacerowy niż tradycyjny rower, a daszek czy też pałąk dla rodzinach znacznie ułatwiają codzienne wyprawy.

Gdy decydujemy się na rowerek trójkołowy, warto wybrać model, który będzie rósł wraz z dzieckiem. Dzięki temu nie będzie to inwestycja na jeden sezon. Warto więc zainwestować w model z regulacją wysokości siedziska i kierownicy. Producenci oferują modele składane, z pompowanymi kołami i biegowe. Choć mówi się, że rowerek trójkołowy będzie najlepszym pojazdem dla rocznego dziecka, to może się zdarzyć, że świetnie poradzą się nawet dziewięciomiesięczne maluchy. W takim wypadku oczywiście pojazd będzie prowadzony przez rodziców, ale radość dziecka będzie bezcenne.

Jak dobrać rowerek trójkołowy dla dziecka?

W sklepach znaleźć można bardzo różnorodne modele. Jedna będą tańsze, a inne droższe. Niektóre zaskoczą designerskim wyglądem, ale tak naprawdę zawsze powinny być najważniejsze parametry, a także to, by rowerek trójkołowy był dopasowany do upodobań dziecka i potrzeb rodziców. Przy zakupie warto więc zwrócić uwagę na koła. Mogą być pompowane, piankowe, gumowe i każda z tych opcji będzie dawać inny komfort jazdy. Poza tym zadaj o regulowane, ergonomiczne siedzisko oraz to, czy można dopasować wysokość kierownicy. Niezwykle istotne będzie również to, ile rowerek trójkołowy waży oraz to, z jakiego materiału jest wykonany. Może również mieć schowki, pojemniki na drobiazgi, a także rączkę do trzymania przez rodzica, pasy bezpieczeństwa. Warto pamiętać o tym, że ten pojazd musi rosnąć wraz z dzieckiem oraz doskonale wpisywać się w wasz tryb życia. Wówczas każda aktywność na świeżym powietrzu będzie po prostu udana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *