fotografie

Jak właściwie posegregować swoje cyfrowe zdjęcia?

Jeżeli posiadasz sporą kolekcję cyfrowych zdjęć zapisanych na różnych nośnikach danych, to warto je odpowiednio posegregować. Przeglądając olbrzymie ilości fotograficznych plików, szybko się nudzimy i rezygnujemy z dalszego ich oglądania. Właśnie dlatego warto je odpowiednio opisać i stworzyć konkretne foldery. Możemy określić miejsce ich wykonania, opisać postaci oraz oczywiście czas. Tak skatalogowane zdjęcia będzie o wiele łatwiej i przyjemniej przeglądać razem z rodziną.

Jak odpowiednio posegregować cyfrowe fotograficzne pliki?

Dawniej robiąc zdjęcia aparatem analogowym, mogliśmy zrobić optymalnie 36 fotografii, ponieważ taka była maksymalna długość kliszy. Wywołane zdjęcia umieszczaliśmy w fotograficznym albumie, w ten sposób zabezpieczając je przed uszkodzeniami. W dzisiejszych czasach sytuacja diametralnie się zmieniła. W dobie powszechnej cyfryzacji, dzięki niezwykle łatwemu dostępowi do cyfrowych aparatów fotograficznych, robimy całe mnóstwo zdjęć. Następnie zapisujemy je np.na karcie SD i szybko o nich zapominamy. Do cyfrowych, fotograficznych zapisów podchodzimy zupełnie inaczej, niż do tradycyjnych zdjęć. Jeśli decydujemy się na wywoływanie zdjęć online i następnie otrzymamy przesyłkę ze swoimi odbitkami, to bardziej przykładamy się do ich zabezpieczenia i ekspozycji. Kupujemy do tego celu adekwatne do formatu albumy fotograficzne bądź ramy i pieczołowicie umieszczamy w nich swoje fotografie. Natomiast nasze cyfrowe zdjęcia często jedynie zajmują miejsce na komputerowym dysku lub karcie. Tylko czasami w przypływie jakiegoś sentymentalnego impulsu, tylko przez chwilę oglądamy je na smartfonie lub na monitorze komputera, czy też telewizora. Jednakże dzieje się to na tyle rzadko, że w większości przypadków zapominamy o najlepszych ujęciach i wartych uwagi momentach z naszego życia. Dlatego też oprócz stworzenia i opisania odpowiednich folderów z najlepszymi zdjęciami z naszej kolekcji, warto również zdecydować się na ich wydrukowanie.

Dzięki takiemu podejściu do tematu nie będziemy zanudzać swoich bliskich i znajomych przeglądaniem tysięcy zdjęć, aby pokazać tych kilka najciekawszych. Zdecydowanie lepiej pokazać im na komputerze czytelny folder, podpisany np. rok 2020 najlepsze momenty, albo zaprezentować papierowe odbitki w pięknym albumie.

zdjęcia

Zdjęcia cyfrowe nie wzbudzają tak dużych emocji, jak papierowe fotografie, na których widnieją zarejestrowane wspólne chwile. Warto więc wywołać zdjęcia, gdyż najbardziej wartościowe są te, które mamy na wyciągnięcie ręki i dzięki nim możemy razem z rodziną powspominać wspólnie spędzony czas. Możemy także razem pośmiać się, czy też nawet wzruszyć, przeglądając rodzinne albumy.

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *