Kąpanie małego dziecka w odpowiedniej różowej wannie

Jak sprawić by kąpiel noworodka była bezpieczna i przyjemna? Zobacz nasze sugestie

Dowiedz się więcej o tym, co każda mama powinna wiedzieć o kąpieli noworodka i sprawdź, jakie przybory kąpielowe będą niezbędne podczas tej czynności.

Dowiedz się więcej o tym, co każda mama powinna wiedzieć o kąpieli noworodka i sprawdź, jakie przybory kąpielowe będą niezbędne podczas tej czynności.

Kąpiel noworodka to jedna z najbardziej magicznych chwil zarówno dla rodziców, jak i małego człowieka. Choć ta przyjemna czynność na samym początku może nie być łatwa, warto zadbać o miłą i przyjazną atmosferę bez cienia zdenerwowania, które mogłoby udzielić się noworodkowi lub dziecku. Jednak nie tylko przyjemna atmosfera wpływa na to, jak dobra jest kąpiel – ważne jest również, aby używać produktów, które ułatwiają i uprzyjemniają kąpiel małego człowieka.

Kluczem do sukcesu nie jest stres, ale tego uczucia nie zawsze da się uniknąć. Szczególny stres mogą przeżywać rodzice, którzy cieszą się obecnością swojego pierwszego dziecka w domu i nie mają pomocy doświadczonej babci. Aby uniknąć tych niepotrzebnych i nieprzyjemnych emocji, warto jeszcze przed porodem wyposażyć się w kilka niezbędnych rzeczy, aby kąpiel noworodka przebiegła sprawnie i bez większych komplikacji.

1. BEABA WANIENKA

Wanna ze stojakiem będzie świetnym rozwiązaniem dla młodych rodziców, zwłaszcza dla kobiet, które pod koniec ciąży mogą cierpieć na bóle pleców związane z dużym obciążeniem kręgosłupa. Wanna Beaba daje możliwość w zamontowania jej na stojaku, ale można też korzystać z niej w tradycyjny sposób – co na początku może być nieco kłopotliwe.

Wewnątrz wanienki umieszczono specjalny antypoślizgowy i miękki materiał, który zwiększa bezpieczeństwo malucha podczas kąpieli. Wanienka Beaba posiada odpływ, który odprowadza wodę, korek oraz wgłębienie na słuchawkę prysznicową. Wanienka ze stojakiem daje również inne ciekawe możliwości: po skończonej kąpieli dziecka można używać jej razem z przewijakiem z tej samej serii- co odciąży kręgosłup od częstych zmian pieluszek! Stojak wyposażony jest w wieszak na ręcznik dziecięcy, a także rurkę do odprowadzania wody.

2. RĘCZNIK NIEMOWLĘCY

Po zakupie wanienki ze stojakiem nie sposób zapomnieć o odpowiednim ręczniku dla dziecka. Ręcznik dla niemowląt różni się od ręcznika dla dorosłych tym, że posiada kapturek, który osłania główkę dziecka. Istnieje wiele rodzajów ręczników dla niemowląt, ale najbardziej popularne wśród młodych mam są te wykonane z bawełny i bambusa.

BABY STEPS RĘCZNIK DLA NIEMOWLAKA MIŚ

Zdjęcie: BABY STEPS RĘCZNIK DLA NIEMOWLAKA MIŚ

3. MATA DO PRZEWIJANIA

Rodzice spodziewający się malucha powinni przygotować odpowiednie miejsce do przewijania. Nie jest tajemnicą, że zwłaszcza noworodki będą często korzystać z tego miejsca, dlatego warto zadbać o to, by było ono przyjemne i wygodne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Mata do przewijania to świetny produkt, który pozwoli na wygodne przewijanie małego dziecka.

Wybierając matę do przewijania, koniecznie weź pod uwagę matę do przewijania Baby Steps. Lekkość tej maty sprawia, że jest ona idealna do używania w podróży, więc będzie to świetna inwestycja, która towarzyszy Twojemu dziecku gdziekolwiek jesteś przez wiele lat. Kupując akcesoria dla swojego dziecka, należy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie i jakości. Są to niezwykle ważne kwestie, biorąc pod uwagę, że każdy z tych przedmiotów będzie miał bezpośredni kontakt z delikatną skórą dziecka.

MUSHIE MATA DO PRZEWIJANIA BLUSH

Zdjęcie: MUSHIE MATA DO PRZEWIJANIA BLUSH

PIELĘGNACJA NOWORODKA

Oprócz akcesoriów kąpielowych, które pomagają zachować komfort podczas kąpieli małego dziecka, ważne są również produkty odpowiedzialne za jego pielęgnację. Przy wyborze tych przedmiotów warto zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki dla dzieci . Powinny być one łagodne i zawierać jak najmniej składników, biorąc oczywiście pod uwagę, że nie powinny mieć w swoim składzie alkoholu, parabenów i innych szkodliwych substancji.

1. SZCZOTKA LULLALOVE

Łupież to częsta przypadłość u dzieci. Aby walczyć z łupieżem, należy mu zapobiegać i masować skórę głowy dziecka specjalną szczotką. Oczywiście, gdy zauważysz u swojego dziecka zmiany związane z tą przypadłością, nie wpadaj w panikę.

2. KOSMETYCZKA BEABA

Każde małe dziecko powinno mieć swoją kosmetyczkę, w której będzie mogło przechowywać odpowiednie akcesoria. Może to być termometr, cążki i nożyczki do paznokci, aspirator do nosa lub inne produkty potrzebne małemu dziecku. Niezwykle ważna w przypadku dzieci jest higiena.

3. ORGANIZER PODRÓŻNY

Z rzeczy przydatnych i niekoniecznie obowiązkowych, ale jednak wartych rozważenia jest organizer podróżny, który pomieści niezbędne akcesoria dla dziecka, takie jak chusteczki, krem, pieluszki czy butelka. Zaletą takiego organizera jest zamontowana lampka, która oświetla zawartość i pozwala na intymność po zmroku.

4. KOSMETYKI

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków. Wybierajcie zawsze te ekologiczne, bo to pozwoli uniknąć podrażnień i uczuleń u dziecka.

JAK CZĘSTO KĄPAĆ NIEMOWLĘ?

Wielu rodziców staje przed dylematem wykąpania małego dziecka, które teoretycznie nie poci się tak jak dorosły i nie ma okazji do zabrudzenia się. Jest to mylne założenie, większość małych dzieci może mieć problemy ze ślinieniem się lub robić dużo kupek o rzadkiej konsystencji. W takim przypadku należy rozważyć codzienną kąpiel.

Jeśli jako rodzice spotkaliście się z poranną kąpielą dziecka w szpitalu, możecie kontynuować taki codzienny rytm. Wiele osób woli jednak kąpać swoje dzieci wieczorem i uczyć je prawidłowych nawyków kąpielowych.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PRZYGOTOWUJĄC KĄPIEL DLA DZIECKA?

Przygotowując siebie, malucha i wannę do kąpieli, warto zadbać o odpowiednią atmosferę, która wprowadzi Was w nastrój do czynności, która dla Was obojga jest nowością. Należy pamiętać, że szczególnie noworodki potrzebują ciepła i każda zmiana temperatury może je podrażnić, dlatego przed przygotowaniem wanny zwróć uwagę na:

  • temperaturę w pomieszczeniu,
  • odpowiednią
  • temperaturę wody,
  • czy dziecko jest najedzone
  •  (nie kąpiemy głodnego maluszka),
  • zadbajmy o spokój i brak pośpiechu,
  • kąpiel ma być przyjemna dla obydwu stron,
  • okrycie podczas kąpieli
  •  (warto przygotować sobie pieluszkę tetrową).

Zwracając uwagę na te kwestie, kąpiel stanie się przyjemnym czasem wzmacniania relacji między dzieckiem a rodzicami. Jest to wspaniały czas, którym należy się cieszyć i celebrować każdą minutę z nim związaną

Wybierając wanienkę dla noworodka i akcesoria do kąpieli zwróć uwagę na jakość i posiadane atesty bezpieczeństwa. Zastanów się czy nie lepiej wyposażyć łazienkę w wanienkę ze stojakiem, bo będzie to również najlepsze rozwiązanie dla Twojego kręgosłupa.

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości wyprawką dla noworodka i zabawkami dla dzieci 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *