Książka na materacu

Jak rozpoznać dobry materac?

Sen wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Aby czuć się wypoczętym, zrelaksowanym i pełnym energii, trzeba zainwestować w dobry materac. Dobry, czyli jaki? Taki, na którym się porządnie wyśpimy.

Nie każdy materac jest taki sam

Z tym stwierdzeniem zgodzi się chyba każdy, kto chociaż raz musiał wybrać materac do sypialni. Ich ogromny wybór sprawia, że człowiek może poczuć się trochę zagubiony, gdyż na pierwszy rzut oka, wszystkie materace wydają się takie same. Ale to tylko pozory, bo przy bardziej szczegółowej analizie, widać między nimi ogromne różnice. Podstawowa z nich to rodzaj materaca. Najwięcej na rynku jest materacy piankowych i sprężynowych, trochę mniej hybrydowych, będących połączeniem tych dwóch.

Wygoda i komfort spania

Dobry materac to taki, który jest wygodny. Niby oczywiste, jednak wciąż jakoś pomijane. Wygoda jest pojęciem dosyć indywidualnym, bo dla każdego będzie wygodne coś innego. Osoba, która uwielbia spać na twardym materacu, za niewygodny uzna materac miękki i to samo będzie na odwrót. Jak więc rozpoznać materac, który będzie dla nas idealny? Najlepiej jest go wypróbować w sklepie. Położyć się na nim, aby zobaczyć, jak dopasowuje się do kształtu naszego ciała i najważniejsze, czy jest dla nas wygodny.

Dopasuj go do siebie!

Spanie na tym materacu ma sprawiać przyjemność Tobie, a nie sprzedawcy, który zachwala Ci różne modele. Musisz materac dopasować do swojej wagi, wzrostu, kształtu sylwetki i pozycji, jaką przyjmujesz podczas snu. Leżąc na materacu w sklepie, sprawdź czy nic Cię nie ugniata, nie uwiera, ani czy zbytnio się w niego nie zapadasz. Mówią, że dobry materac to taki, którego się nie czuje i faktycznie coś w tym jest. Dużo mówi się o twardości materaca. Tu również wiele zależy od indywidualnych potrzeb, jednak tak ogólnie rzecz ujmując, najlepsze są materace średnie.

Kupując więc materac, warto przede wszystkim sprawdzić, jak nam się na nim śpi i czy będzie on dla nas wygodny.

Na rynku istnieje wiele firm, które działają w tej branży. Warto też wyróżnić markę Materasso, która jest cenionym producentem, dbającym o indywidualne potrzeby swoich klientów. Materace Materasso charakteryzują się bardzo dobrą ergonomią, wytrzymałością, dbałością o higienę oraz posiadają właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Dzięki czemu, mogą być stosowane przez alergików.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *