Modnie ubrana kobieta z dzieckiem

Jak przekonać dziecko do noszenia czapki w zimie?

Każdy, kto posiada własne dzieci, lub ma doświadczenie z zajmowania się cudzymi wie, jak trudno rozmawia się z dzieckiem. To, jak przekonać dziecko do noszenia czapki jest jednym z najbardziej roztrząsanych tematów wśród młodych mam, które nie bardzo wiedzą jak sobie poradzić z przekonaniem swoich pociech do nakrycia głowy.

Każdy, kto posiada własne dzieci, lub ma doświadczenie z zajmowania się cudzymi wie, jak trudno rozmawia się z dzieckiem. To, jak przekonać dziecko do noszenia czapki jest jednym z najbardziej roztrząsanych tematów wśród młodych mam, które nie bardzo wiedzą jak sobie poradzić z przekonaniem swoich pociech do nakrycia głowy. Bywa to bardzo trudne zadanie, ale umiejętnie do niego podchodząc, da się osiągnąć satysfakcjonujący rezultat. Przede wszystkim nie należy z dzieckiem się zanadto kłócić, gdyż zaostrzy to tylko konflikt i stworzy sytuacje, w której dziecko na złość nie będzie chciało nosić czapki okopując się na swojej pozycji. Polemikę dotyczącą tego, czy dziecko powinno nosić czapkę, powinno się z nim prowadzić w sposób dyskretny i na tyle inteligentny, aby rozmowa i przekonywania nie były nazbyt bezpośrednie. Warto do tego wykorzystać odrobinę inteligencji emocjonalnej, która pomoże dotrzeć do dziecka. Bardzo ciekawym sposobem jest kupienie dziecku ładnej czapki Jamiks lub capki w nieco innej formie, takiej jak berety dla dziewczynek. Pozwoli to podejść do tematu z drugiej strony.

Jak przekonać dziecko do noszenia czapki?

Dzieci bardzo często inspirują się dorosłymi. Oznacza to, że najlepszym sposobem na namówienie do czegoś dziecka jest robienie tego samego. Dzieci lubią naśladować dorosłych, gdyż czują się wtedy poważne i dystyngowane, co napawa je dumą. W przypadku tak prozaicznej kwestii także można to wykorzystać. Kobiety często zaopatrują się w czapki głównie ze względów estetycznych, co można wykorzystać u dzieci. Efektowny beret dla dziewczynki podobny do tego, który nosi mama, na przykład firmy Jamiks spowoduje, że dziewczynka będzie czuła się bardziej doniośle, ubierając się podobnie do mamy. Warto więc wybrać się na zakupy z zamiarem kupna czapki, podobnej do tej, którą na co dzień nosi mama lub inne osoby z bezpośredniego otoczenia dziewczynki. To samo dotyczy chłopców. Łatwiej będzie ich przekonać do noszenia czapki, gdy będzie to samo robił tata. Można razem z dzieckiem kupić ten sam model czapki tylko w mniejszym rozmiarze, co spowoduje, że chłopiec chcąc upodobnić się do taty, z chęcią będzie nosił nową czapkę.

Produkty Jamiks występują w takiej mnogości modeli, że można łatwo tam dobrać ciekawy model, który spodoba się dziecku i w tym kontekście na to należy patrzeć. Samo przekonywanie, że czapkę trzeba nosić, aby się nie przeziębić, da o wiele gorszy rezultat, a takie dyskusje mogą trwać bardzo długo i do niczego nie prowadzić. Kupując beret dla dziewczynki i czapkę podobną do tej, którą nosi ojciec chłopca, o wiele łatwiej będzie przekonać dzieci do naśladowania rodziców, niż samym dyskutowaniem. Dodatkową wskazówką jak przekonać dziecko do noszenia czapki jest to, że pod żadnym pozorem nie należy też wdawać się w zbędne kłótnie, które ze względu na dbałość o zdrowie dzieci mogą się pojawiać. Niestety w praktyce kompletnie do niczego to nie doprowadzi i o wiele lepiej jest odpuścić i wrócić do tematu, gdy dziecko będzie spokojne i podatne na perswazję. Emocje w takich dyskusjach są najgorszym sprzymierzeńcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *