laptop z otworzoną stroną facebook

Jak działa generowanie leadów na Facebooku?

Facebook dla biznesu kojarzy się przede wszystkim większości użytkowników z firmowymi fanpage’ami lub płatnymi kampaniami reklamowymi, które wyświetlają się na głównej stronie. Istnieje jednak format reklamy, o którego istnieniu wciąż wie niewiele osób. Na Facebooku działa bowiem generowanie leadów, co pozwala uzyskać bezcenne dane osobowe, przydatne do budowania bazy klientów i kontrahentów. Jak skorzystać z tego rozwiązania?

Lead Ads – generowanie leadów na Facebooku

Na czym polega generowanie leadów w agencja social media? W każdej przestrzeni, w tym również na Facebooku, odbywa się to według ściśle określonego schematu.

Zaczyna się wszystko od przygotowania i pokazania odbiorcom reklamy. Znajduje się w niej link, który po kliknięciu kieruje oglądających na stronę z formularzem do wypełnienia. Wstawione do niego dane trafiają do reklamodawcy, poszerzając jego bazę kontaktową.

Wyzwania, jakie przynosi generowanie leadów na Facebooku

Generowanie leadów na Facebooku wymaga poznania tego formatu reklamy. Informacje na ten temat uzyskuje się poprzez Facebook kontakt lub w zakładce pomoc.

Skuteczność tej formy reklamy zależy przede wszystkim od dopracowania jej wszystkich szczegół. Zarówno reklama, jak i formularz muszą przykuwać uwagę, być klarowne i proste. Podobnie z samą ankietą. Nie wprowadzajmy w formularzu zbyt wielu treści – niech jasno określa, czego oczekujemy od odbiorcy oraz co możemy mu w zamian zaoferować. Nikt nie lubi przecież wypełniać formularzy, zwłaszcza gdy ma się dzielić swoimi danymi. Musi mieć zatem do tego odpowiednią motywację.

Jak wygląda generowanie leadów na Facebooku?

Zanim klikniemy w „Facebook kontakt”, żeby dowiedzieć się, jak przygotować odpowiednią reklamę, warto spróbować samodzielnie przygotować ją za pośrednictwem Menadżera Reklam. Wbrew pozorom naprawdę nie jest to specjalnie skomplikowane.

Co trzeba zrobić? Należy zacząć od wybrania opcji „Utwórz reklamę”. Zostaniemy przekierowani do ekranu z wyborem działań. To właśnie w nich znajduje się kategoria „Pozyskiwanie kontaktów”, którą jest nic innego jak właśnie generowanie leadów. Później należy zbudować formularz, wprowadzając odpowiednie parametry i wybierając informacje, które chcemy uzyskać. Można w nim zadać własne pytania. Następnie pozostaje kwestia ochrony prywatności – stanowi ona ostatni krok w przygotowywaniu reklamy.

Generowanie leadów na Facebooku – proste, wygodne i skuteczne

Generowanie leadów to prosty sposób na pozyskiwanie danych od klientów za pośrednictwem Facebooka. Wykorzystanie tej opcji reklamowej może zatem stać się niezmiernie przydatnym rozwiązaniem, które znacząco usprawnia cały proces pozyskiwania cennych danych od potencjalnych klientów.

Facebook pod tym względem wspiera reklamodawcę w wielu aspektach – ułatwia dotarcie do klientów oraz przygotowanie formularza. Nie trzeba zatem martwić się koniecznością budowania specjalnego landing page na stronie internetowej.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do przygotowania reklamy, zawsze można wejść w zakładkę Facebook kontakt i otrzymać wszystkie potrzebne informacje.

Dzięki temu formatowi można jeszcze lepiej wykorzystywać potencjał Facebooka do budowania pozycji biznesowej firmy również poza obszarem social mediów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *