Nauka w fotelu

Intensywny kurs angielskiego – jak zacząć mówić po angielsku?

Jeżeli właśnie podjąłeś decyzję o rozpoczęciu nauki języka angielskiego, serdecznie gratulujemy!Umiejętność porozumiewania się w języku obcym jest dziś ceniona bardziej niż kiedykolwiek. Nauka angielskiego, choć z początku może wydawać się trudna, tak naprawdę może być wspaniałą przygodą, dobrą zabawą i przynosić świetne efekty. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla siebie sposób nauki.

Artykuł partnera

Jeżeli właśnie podjąłeś decyzję o rozpoczęciu nauki języka angielskiego, serdecznie gratulujemy!Umiejętność porozumiewania się w języku obcym jest dziś ceniona bardziej niż kiedykolwiek.  Nauka angielskiego, choć z początku może wydawać się trudna, tak naprawdę może być wspaniałą przygodą, dobrą zabawą i przynosić świetne efekty. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla siebie sposób nauki.

Intensywny kurs angielskiego – dlaczego warto uczyć się intensywnie?

Powszechnie wiadomo, że w ćwiczeniu każdej umiejętności ważna jest systematyczność.  Naukę języka można porównać do ćwiczenia na siłowni. Potrzebujemy regularnych treningów, aby osiągnąć postawiony sobie cel. Nieużywane mięśnie zanikają i w przypadku nauki języków obcych zachodzi podobny mechanizm. Dlatego, gdy próbujemy nauczyć się angielskiego, szczególnie ważne jest, aby stale mieć z nim kontakt i by jak najczęściej powtarzać materiał.

Mając wszystko to na uwadze, zastanówmy się, jaki system powtórek będzie najlepszy. Czy warto poświęcić na naukę kilka godzin za każdym razem, czy lepiej sięgać do materiałów kilka razy na tydzień, ale w krótszych sesjach? W szkołach publicznych, w których angielski nie jest przedmiotem rozszerzonym, często uczy się nas według pierwszego systemu. Zajęcia z języka to 1 albo 2 godziny w tygodniu. Przyznaj sam — czy taki sposób nauki jest efektywny? Pomiędzy jedną a drugą lekcją mija tyle czasu, że łatwo jest wszystko zapomnieć. A jak już wspominaliśmy, nieużywany język zanika.

Główny wniosek, jaki wypływa z tych rozważań to fakt, że najlepszy sposób na szybkie” opanowanie języka, to uczenie się go w sposób intensywny. Wbrew pozorom, poświęcając na doskonalenie swoich umiejętności 20 minut 3 razy w tygodniu, osiągniesz lepsze efekty, niż ucząc się przez całą godzinę, ale tylko raz w tygodniu. Intensywny kurs to sposób na stały kontakt z językiem, systematyczne powtórki i prawidłowe utrwalanie materiału. Wybierając taki kurs, wciąż dowiadujesz się czegoś nowego, nie męcząc się przy okazji. Kurs intensywny 3 razy w tygodniu to optymalny sposób na przyjemną i skuteczną naukę języka.

Jeśli kurs intensywny, to najlepiej z native speakerem!

Ofert kursów językowych, także tych z intensywnym systemem nauki, jest na rynku wiele. Dlaczego warto wybrać lekcje z native speakerem, takie jak te oferowane przez Tutlo? Mianem native speakera określa się rodzimego użytkownika danego języka, a więc w przypadku angielskiego będzie to na przykład Anglik, Amerykanin czy Australijczyk. Przewaga takich lektorów widoczna jest na pierwszy rzut oka. Native speaker zna rodzaj mowy perfekcyjnie, mówi z prawidłowym akcentem, a ponadto jest świetnym źródłem wiedzy na temat języka “żywego”, a także slangu. Dzięki temu nauka z taką osobą odbywa się naturalnie, przez rozmowę.

Zdecydowanie się na kurs intensywny, a dodatkowo wybranie native speakera jako lektora, to najlepszy sposób na łatwe i efektywne opanowanie języka angielskiego. Kiedy postanawiasz rozpocząć swoją przygodę z angielskim, korzystając z Tutlo, dostajesz kompletne narzędzie pomagające zacząć mówić w tym języku. Nie musisz już martwić się o dojazdy do szkoły językowej ani o dostosowanie swojego planu dnia pod zajęcia. Po prostu mając wolne 20 minut, na przykład między pracą a siłownią, łączysz się z wybranym lektorem i możesz zacząć lekcję. W naturalny sposób, poprzez prowadzone kilka razy w tygodniu rozmowy z native speakerem, przyswajasz prawdziwy, używany powszechnie angielski. Na taki rodzaj nauki każdy ma czas, a rezultaty są jeszcze lepsze niż gdybyś chodził do szkoły językowej na godzinne zajęcia raz w tygodniu.

Aby łatwiej zacząć mówić po angielsku, otocz się językiem z każdej strony.

Przy intensywnej nauce języka, ważne jest, aby otaczać się nim z każdej strony.  Krótkie, ale częste konwersacje z lektorem świetnie w tym pomagają, ale to nie jedyny sposób na otoczenie się językiem. Mamy duże szczęście, gdyż angielski jest tak popularny, że większość popkultury tworzona jest w tym języku. Bardzo łatwo i często zupełnie za darmo, mamy dostęp do artykułów, książek, filmów czy podcastów po angielsku i warto z tego korzystać. Oglądaj filmy w oryginale, słuchaj angielskich stacji radiowych, a także korzystaj z bogactwa aplikacji wspomagających naukę. Ciekawym sposobem na większy kontakt z językiem jest zmiana języka używanych mediów społecznościowych na angielski, a także sięgnięcie po dobrze sobie znany film lub książkę, ale tym razem po angielsku.

W każdym momencie swojej przygody z nauką angielskiego pamiętaj, że kurs językowy nie musi oznaczać wielogodzinnego ślęczenia nad książkami. Poświęcając zaledwie 20 minut dziennie na rozmowę z doświadczonym, wykwalifikowanym lektorem, a także dbając o jak największy kontakt z językiem, niejako sam będzie wchodził Ci on do głowy i nim się obejrzysz, zaczniesz płynnie mówić po angielsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *