Kobieta w oknie

Gdy nie radzimy sobie z życiem…

Problemy z własną psychiką nie są w naszym życiu niczym dziwnym. W dzisiejszych czasach ludzie żyją w ogromnym stresie, który może powodować pogubienie się w życiu, nerwicę, depresję oraz stany lękowe. Nie można tego bagatelizować.

Dla kogo?

Jeżeli miewacie takie stany, to jak najszybciej musicie udać się do lekarza specjalisty. Nawet, jeżeli sami nie zgadzacie się na odwiedzenie psychoterapeuty lub psychologa, a sugerują Wam to bliscy, to warto przemyśleć ten temat. Bardzo często osoby, które mają problemy z psychiką nie chcą pogodzić się do końca z tym, że coś się dzieje z nimi złego. Myślą i udają sami przed sobą, że wszystko jest dobrze, że nie mają żadnych problemów. Że wszystko jest tak, jak było do tej pory. Jeżeli jednak otoczenie daje Wam wyraźnie znaki, że coś się dzieje niedobrego, to warto zatrzymać się nad tym na dłużej. Wizyta u specjalisty nie musi jednak dotyczyć samej osoby chorej. Na wizytę do specjalisty mogą umawiać się również najbliżsi pacjenta, którzy również mogą nie radzić sobie z nową rzeczywistością.

Gdzie udać się po pomoc? 

Jeżeli już uświadomiliście sobie fakt, że Wy lub Wasi bliscy macie poważny problem, to warto znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie udacie się na konsultację. Możecie odwiedzić jedną z profesjonalnych poradni, chociażby taką, którą znajdziecie pod adresem https://psychoterapiacotam.pl/dla-kogo/leczenie-zaburzen/, gdzie możecie umówić się na indywidualną konsultację. Takie pierwsze spotkanie prawdopodobnie może być początkiem dłuższej walki o to, aby na nowo odnaleźć się w życiu. Psychoterapia może trwać krócej lub dłużej. Tylko od Was zależy, jaki to będzie czas i jakie będą efekty współpracy i terapii ze specjalistami.

Problemy z każdej strony

Problemy z naszą psychiką mogą zacząć się z zupełnie nieoczekiwanej strony. Dzieci nie będą mogły poradzić sobie z rozwodem Rodziców. Dorośli nie będą mogli poradzić sobie ze zdradą najbliższej osoby lub ze stratą pracy. Wasz szef będzie wymagał od Was coraz więcej i więcej, a Wy będziecie się w tym zagłębiać, aż w końcu Wasze nerwy mogą tego nie wytrzymać. Dzieci będą pyskowały Rodzicom, pomimo tego, że oni by im nieba chcieli przychylić. Tak nawarstwiające się problemy sprawiają, że gubicie się w rzeczywistości i nie umiecie dalej ruszyć do przodu, wręcz cofacie się nawet do tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *