Robienie zdjęć do fotoksiążki z komunii

Fotoksiążka z komunii lepsza od klasycznego albumu?

Artykuł partnera.

Pamiątkowe zdjęcia z komunii – gdzie je przechowywać? Oczywiście, że w fotoksiążce! Fotoksiążka z komunii to wyjątkowa pamiątka, którą będziecie przechowywać latami – w przeciwieństwie do zdjęć na dysku lub blaknących od światła fotografii powieszonych na ścianach. Album z pierwszej komunii w formie fotoksiążki to idealny sposób na upamiętnienie ważnego dla Was i Waszego dziecka dnia oraz na zatrzymanie pięknych chwil w czasie. Jak przygotować taką pamiątkę?

Przybliżymy dziś temat fotoksiążek w ogóle, ale ze szczególnym naciskiem na fotoksiążki z komunii. Sprawdź, jakie są ich zalety, czy mogą przeważać nad albumami oraz jak taką fotoksiążkę wykonać.

Klasyczny album z pierwszej komunii

Jeszcze kilkanaście lat temu pierwszym wyborem do przechowywania zdjęć były standardowe albumy. W naszym kraju niezwykle popularne są albumy z foliowymi kieszonkami, w które wsuwa się fotografie. W czasach ich świetności takie rozwiązanie było najprostsze i pozwalało najszybciej wypełnić album zdjęciami. Trzeba jednak przyznać, że znane nam wszystkim albumy tego rodzaju nie są szczególnie eleganckie. Folia często się rozrywa, zdjęcia wypadają, a do tego od folii odbija się światło, co utrudnia przyglądanie się szczegółom na fotografiach.

Alternatywą jest klasyka w postaci albumu do wklejania zdjęć. Takie albumy mogą być niezwykle eleganckie i z pewnością są piękną pamiątką. Mają jednak trzy zasadnicze wady:

  • zdjęcia często z nich „uciekają” – z biegiem lat klej traci swoje właściwości,
  • fotografie niszczą się przez częste dotykanie ich palcami, 
  • wypełnione zdjęciami albumy są grube, ciężkie, trudne do przechowywania przez swoje niestandardowe formaty.

Może warto więc wybrać fotoksiążkę z komunii? Fotoksiążka to album, którego strony są zadrukowane zdjęciami, grafikami, tekstem. Warto wiedzieć, że fotoksiążki są jedną z najczęściej zamawianych pamiątek po tym ważnym dla dziecka dniu.

Zalety fotoksiążek z komunii

Fotoksiążka z komunii pozwala na zachowanie pięknych i wyjątkowych chwil, które przeżyliście wspólnie z dzieckiem. Będziecie mogli powracać pamięcią do tych momentów i dzielić się nimi z bliskimi.

Wybierając fotoksiążkę, macie także dużą swobodę w kwestii projektu. Możecie wybrać jeden z gotowych szablonów, które znajdziecie na stronie Empik Foto, lub stworzyć swój własny, całkowicie indywidualny projekt. Dzięki temu fotoksiążka będzie unikalna i dopasowana do Waszych upodobań.

Fotoksiążki mają też tę przewagę nad klasycznymi albumami, że są lekkie i nie zajmują dużo miejsca na półce. Fantastycznym pomysłem na przechowywanie wspomnień jest zamawianie fotoksiążek regularnie, najlepiej w ujednoliconym formacie – a następnie wyeksponowanie gotowych książek ze zdjęciami na jednej z półek regału.

Najlepsza fotoksiążka z komunii – gdzie zamówić?

Wybierając ofertę, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • jakość papieru (gramatura, rodzaj),
  • jakość druku (zastosowana technologia, rozdzielczość),
  • dostępność gotowych szablonów dopasowanych do okazji – znacznie ułatwia to i przyspiesza pracę nad projektem fotoksiążki, 
  • format – tak by fotoksiążka zmieściła się na półce,
  • możliwość personalizacji – zarówno stron, jak i okładki; dodatkowe ozdobniki, pola tekstowe, których możecie zapisać ciekawą historię stojącą za danym zdjęciem, datę i okoliczności jego wykonania albo cokolwiek innego, co przyjdzie Wam do głowy,
  • cena – porównując fotoksiążki o podobnych parametrach zwróć uwagę na koszt wykonania oraz dostawy; pamiętaj o sprawdzeniu ceny za stronę,
  • intuicyjność systemu – konfiguratora, w którym projektujecie swoją fotoksiążkę.

Co szczególnie ważne, projekt fotoksiążki możecie wykonać wraz z dzieckiem. Sprawi to, że ta pamiątka będzie szczególnie mocno spersonalizowana i doceniana przez córkę lub syna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *