Stalowe naczynia stoją na stole w kuchni

Emalia i stal w kuchni

Artykuł sponsorowany.

Olbrzymia konkurencja na rynku akcesoriów kuchennych sprawiła, że wielu producentów konkuruje między sobą jakością swoich wyrobów. Jednocześnie ogromna różnorodność tych produktów w sklepach pozwoliła wypoziomować potrzeby większości konsumentów i sprawiła, że największym zainteresowaniem cieszą się doskonale nam znane od lat rozwiązania. Widać to idealnie na przykładzie tworzyw, z których wyrabiane są najważniejsze w każdej kuchni naczynia.

Wyroby emaliowane Emalia Rybnik – co je wyróżnia?

Emaliowane garnki i czajniki zazwyczaj wykonane są ze stali węglowej, która charakteryzuje się dobrym przewodzeniem ciepła. Z zewnątrz i wewnątrz pokrywa się je emalią – twardą, kolorową powłoką odporną na wysokie temperatury. Takie wyroby charakteryzują się stosunkowo cienkim, a przez to szybko nagrzewającym się dnem, co sprzyja szybkiemu podgrzewaniu się potraw lub wody wewnątrz nich. Jednocześnie dość szybko stygną. Wciąż jednak, głównie z uwagi na bardzo niską cenę, emaliowane wyroby są jednymi z najchętniej używanych w wielu gospodarstwach domowych. Na szczególną uwagę zasługują też ich kolory – żywe, niebanalne, pozwalające dostosować część naczyń kuchennych do ogólnej kolorystyki kuchni. Wiele wyrobów, na przykład oferowanych w sklepie Radochy Gospochy, ma również bardzo przyjemne dla oka wzory na swojej zewnętrznej powierzchni – z pewnością dzięki nim uda się stworzyć w kuchni niezwykły klimat. Marka Emalia Rybnik ma również wśród swoich produktów wyjątkowe emaliowane brytfanki i kociołki żeliwne. Wspaniale sprawdzają się w wielu współczesnych domach, w których liczy się precyzyjne przygotowywanie potraw w oparciu o tradycyjne przepisy – a te wymagają odpowiedniego sprzętu w kuchni.

Stal nierdzewna Viking – dla profesjonalistów w domowej kuchni

Osoby, które cenią sobie najwyższą jakość produktów wykorzystywanych podczas gotowania, z pewnością postawią na stal nierdzewną. Produkuje się z niej zarówno czajniki na indukcję i gaz, jak i te elektryczne, ale również garnki, pokrywki, miski, patelnie i utensylia. Stal nierdzewna doskonale sprawdza się w przypadku osób, które gotują dużo i często, dlatego potrzebują akcesoriów z najwyższej półki. Są doskonałe, gdy wchodzi w grę mycie w zmywarce, co dla wielu osób ma duże znaczenie.

Profesjonaliści w domowej kuchni z pewnością docenią produkty Viking również z uwagi na łatwość utrzymania tych wyrobów w idealnej czystości – są niezwykle higieniczne, nie pochłaniają zapachów. A jak sprawdza się stal nierdzewna na kuchence gazowej i indukcyjnej? Świetnie – zarówno na jednej, jak i na drugiej! Szybko się nagrzewają i są odporne na wiele uszkodzeń mechanicznych czy chemicznych, a więc idealne do eksperymentów i szybkiego, mniej uważnego gotowania. Duży wybór kształtów, wysokości, pojemności garnków, a także misek gastronomicznych, które bardzo łatwo jest przechowywać jedna w drugiej, to ważna cecha dla miłośników gotowania – mogą skompletować idealne wyposażenie do kuchni swoich marzeń! Ich piękny wygląd to kwestia drugorzędna, ale rzeczywiście – nadają kuchni blasku i stanowią elegancki element wyposażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *