Mężczyzna w deszczu książek

Dlaczego warto uczyć się języka obcego na indywidualnych kursach?

Języki obce warto znać przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze chodzi o kwestie komunikacyjne. Dzięki znajomości języka dogadamy się w wielu krajach na całym świecie i nie boimy się podróżować. Po drugie to stymulacja mózgu, która pozwala zachować go w lepszej kondycji na długi czas. Po trzecie w reszcie, to prawdziwa przewaga na rynku pracy. Tylko jak się uczyć, by się nauczyć?

Ważne jak, a nie z kim?

W nauczaniu języka istotne jest wszystko. Każdy aspekt należałoby wziąć pod uwagę i się do niego zastosować. Co więcej, nauczyciel musi doskonale wyczuć ucznia i sprawić, by bodźce, które zastosuje zadziałały. Musi go też obserwować, by w odpowiedni sposób reagować na wydarzenia i zmieniać metody, które przestały skutkować. Dlatego kursy indywidualne, np. w Warszawie czy w Poznaniu, zamiast kursów na miejscu, ale w grupie, są zdecydowanie lepszym pomysłem. Nie tylko cała uwaga skupia się na jednym uczniu, ale także nauczyciel jest w stanie dostrzec każdy aspekt nauki. W grupie istnieje możliwość schowania się za kolegami.

Indywidualnie to szybciej?

Nauka indywidualna to także szybsze i głębsze poznanie języka. Dlatego istotną rolę pełni tu także nauczyciel. Jeśli jest on doświadczonym, znającym się na nauczaniu native speakerem, to nauka może pójść zdecydowanie szybciej. Języka nie wolno uczyć się na raty. Każda umiejętność powinna zostać natychmiast przećwiczona w praktyce, inaczej staje się bezużyteczna, gdyż służy nam tylko i wyłącznie do napisania czegoś. W rozmowie nie ma jednak na to miejsca, dlatego aby dobrze znać dany język, należy najpierw przećwiczyć dany aspekt, a następnie wyrazić go słowami. Tylko w ten sposób zrobimy krok do przodu. Takie możliwości daje jednak tylko i wyłącznie nauka indywidualna.

Rozmowa z kolegami w trakcie zajęć nie przynosi tak wiele, jak rozmowa, nawet przyjacielska, że swoim indywidualnym nauczycielem, dlatego warto, abyś zrezygnował z kursów grupowych i dał sobie szansę podczas kursów indywidualnych. Przekonasz się, że będzie to strzał w dziesiątkę.

Jeżeli jednak wolisz uczyć się w grupie, to ważny jest wybór odpowiedniej szkoły językowej, takiej jak lincoln.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *