Zmaganie się z grzybicą stóp

Czas zadbać o stopy. Olejki eteryczne a profilaktyka przeciwgrzybicza

Artykuł partnera.

Grzybicę bardzo łatwo złapać jest latem, natomiast jesień niestety sprzyja rozwojowi problemu. W butach nasze stopy spędzają ogromną ilość czasu. Bardzo często się w tych butach pocą, a to niestety stwarza idealne warunki do namnażania się bakterii. Po co sięgnąć, aby nie dopuścić do rozwoju grzybicy?

Wielowymiarowe działanie

Walka z grzybicą nigdy nie sprowadzi się wyłącznie do jednego konkretnego działania. Same leki nie są zawsze w stanie zastopować choroby, olejki eteryczne (nawet najsilniejsze) nie zastąpią leków, bez odpowiedniej higieny i leki i olejki na nic się zdadzą. Warto więc zatroszczyć się o odpowiednie nawyki, regularne działanie i przemyślane zachowanie w walce z tą dolegliwością. Aby pozbyć się grzybicy, warto jednocześnie:

  • stosować leki rekomendowane przez specjalistę,
  • wspomagająco wykorzystywać zabiegi z wykorzystaniem olejków eterycznych,
  • dbać o higienę stóp – regularnie wykonywać pedicure, dezynfekować obuwie, często zmieniać skarpety,
  • w miejscach publicznych, basenach, pływalniach, łazienkach hotelowych używać zawsze własnych gumowych klapek.

Dlaczego olejki eteryczne?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego akurat olejki eteryczne mają działać wspomagająco przy grzybicy, przypomnij sobie o ich antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych właściwościach. Genialnie działa w tym aspekcie olejek z oregano. Bardzo często do walki z grzybami polecany jest także olejek z drzewa herbacianego. Warto także sięgnąć po olejek tymiankowy, goździkowy, cynamonowy. To właśnie te olejki szczególnie poleca się przy profilaktyce grzybicy i walki z jej objawami. Warto do tej listy dołączyć także olejki immunostymulujące, a więc wzmacniające pracę układu odpornościowego. Świetnym rozwiązaniem są olejki cytrusowe, które w połączeniu z zielonymi olejkami, jeszcze wspomagają ich siłę.

Olejki zielone, czyli np. oregano, drzewo cynamonowe, olejek tymiankowy mieszamy z olejem bazowym i aplikujemy na zmienioną skórę. W ten sposób działamy nie tylko przeciwbakteryjnie, ale także przeciwpasożytniczo. Olejek z drzewa herbacianego dodatkowo neutralizuje przykry zapach stóp, który pojawia się u osób zmagających się z grzybicą. Olejki można także (odpowiednio rozcieńczone) dodawać także do kąpieli stóp, jak również łączyć z kremem, który nakładamy na stopy. Do pielęgnacji stóp warto włączyć również olejek lawendowy, który świetnie goi rany, wycisza stany zapalne na skórze, a przy ty wszystkim ma działanie łagodzące. Sprawdź wszystkie olejki eteryczne oraz inne produkty Klaudyna Hebda Nature.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *