Materiałowa lalka leży na półce w pokoju dziecka

Co daje dziecku zabawa lalkami? Jak wybrać odpowiednią lalkę?

Lalki – podobnie jak puzzle, samochodziki czy klocki – są niezwykle popularnymi zabawkami. Kojarzą się najczęściej z dziewczynkami, ale chłopcy też lubią po nie sięgać. To niezmiennie od lat jedne z najwierniejszych towarzyszek milusińskich. Jak zatem kupować lalki dla dzieci i dlaczego opłaca się inwestować w tego typu zabawki?

Jakie zalety ma zabawa lalkami?

Obecnie w sprzedaży dostępne są przepiękne lalki dla dziewczynek i nie tylko. Wybór w tym zakresie jest naprawdę ogromny, a do zabawki można dokupić rozmaite  akcesoria dla lalek. Zajmowanie się lalką daje dziecku sporo korzyści – przede wszystkim uczy się ono cierpliwości, a także empatii i troszczenia się o innych. W opinii psychologów opiekowanie się lalą jest także formą przygotowania się do roli rodzica w przyszłości. To także doskonały sposób na poznawanie różnych ról społecznych oraz pomoc dla dziecka w trudnych sytuacjach. Rzecz jasna nie wolno zapomnieć o tym, że dla dziecka jest to też po prostu sporo radości i fantastyczna frajda.

Jaka lalka będzie dla dziecka odpowiednia?

Kupując lalkę dla dziecka, trzeba uwzględnić przede wszystkim jego wiek. Inna będzie lalka dla rocznej dziewczynki, a inna dla starszej pociechy. Jak podkreślają doradcy ze sklepu Mamissima, kwestie związane z bezpieczeństwem malucha mają w tym kontekście kluczowe znaczenie. Należy uważać na to, aby podczas zabawy dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Nie bez powodu tak duże zainteresowanie wzbudza lalka materiałowa – takie zabawki aktualnie wracają do łask w wielkim stylu. Są mięciutkie, można je przytulić, a utrzymanie ich w czystości to nie problem – wystarczy wrzucić je do pralki. W sklepach nie brakuje również m.in. interaktywnych lalek, lalek bobasów, lalek wzorowanych na postaciach z bajek itp. Zabawka musi być takiej wielkości, aby dziecko mogło ją ze sobą nosić.

Zabawa lalkami – jakie dodatki?

Świetnym pomysłem jest lalka z akcesoriami, np. z wózeczkiem, krzesełkiem czy talerzykami. Warto też nabyć domek dla lalek, dzięki któremu zabawa lalkami nabierze zupełnie nowego wymiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *