Modna biżuteria dla nastolaków

Biżuteria dla nastolatków – najciekawsze pomysły

Wybierając biżuterię postaw na oryginalność. Czy jest to możliwe bez ponoszenia dużych kosztów? Podpowiadamy, że tak. Bycie nastolatką nie tylko brzmi dumnie, ale i stawia konkretne wyzwania. Jest to ten czas, kiedy samodzielnie, w pełni świadomie zaczynasz wybierać według swojego gustu to, co założysz na siebie – zarówno ubrania, jak i oczywiście biżuterię.

Wykreuj własny styl

Biżuteria ma podkreślić Twój charakter, nastrój, powiedzieć coś o Twoich zainteresowaniach. Dlatego kompletując swoją szkatułkę, unikaj elementów uniwersalnych, które pasują do wszystkiego i nosi się je przez wiele lat (choć zawsze jeden uniwersalny łańcuszek albo bransoletkę warto mieć w swojej kolekcji – przydadzą się z pewnością na rodzinne spotkanie, by zaimponować babci). Skupmy się jednak na biżuterii oryginalnej. Tu z pomocą przychodzą półfabrykaty do wyrobu biżuterii.

Są to elementy do samodzielnego wyrobu biżuterii:

  • koraliki,
  • koraliki drewniane,
  • zawieszki,
  • kaboszony,
  • kamienie,
  • perełki,
  • masa perłowa,
  • elementy pasmanteryjne, czyli sznureczki, gumki, rzemienie, żyłki.

Wykonanie z takich drobiazgów wisiorka na szyję, bransoletki, kolczyków bądź innych elementów ozdobnych nie wymaga od nikogo wygórowanych umiejętności plastycznych. Wystarczy odrobina wyobraźni i zapas cierpliwości, bo pamiętaj, że pracować będziesz z małymi elementami.

Moda i indywidualizm

Projektanci biżuterii podpowiadają, że w tym sezonie modne są blichtr i przepych. To czy jednak zdecydujesz się rzucające się w oczy łańcuchy, kolczyki w kształcie koła, charmsy itd., zależy tylko od Ciebie. Wiemy, że nie każdej z Was to odpowiada, dlatego idealnym rozwiązaniem są półfabrykaty do wyrobu biżuterii. Dzięki nim możesz połączyć najmodniejsze w sezonie kształty z indywidualnymi upodobaniami.

Robiąc bransoletkę samodzielnie, koraliki o stonowanej kolorystyce, a nawet w szarościach, przełam tymi w odważniejszych barwach. Zrób to w proporcji 5 do 1, a efekt z pewnością zaskoczy niejedną Twoją koleżankę.

Perełki zawsze w modzie

W tym sezonie trendy wyznaczają ponadczasowe perły. Z pewnością każda z was znajdzie w swoim domu sznur perełek. Nie odkładaj go na półkę, ale spróbuj stworzyć z niego coś ciekawego. Możesz to zrobić, dodając nowe zapięcie w ciekawym kształcie albo przełamując je oryginalnymi charmsami.

Własnoręcznie wykonana biżuteria zawsze da Ci stuprocentową pewność oryginalności. Żadna koleżanka nie będzie miała takiej samej, a to przecież ważne – bo zobaczyć na imprezie znajomą, która ma „Twoje kolczyki” to bardzo niezręczna sytuacja. Dodatkowo korzystanie z półfabrykatów do wyrobu biżuterii zawsze pozwala zaoszczędzić pieniądze, bo przecież te elementy są wielokrotnego użytku. A to oznacza, że nie narażając się i swoich rodziców na dodatkowe koszty, możesz mieć nową biżuterię na każde wyjście z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *