Pisarz podczas pracy nad książką

Biografia i książki G. A. Henty’ego

George Alfred Henty urodził się 8 grudnia 1832 r., był pisarzem angielskim i korespondentem wojennymNajbardziej znany jest ze swoich historycznych opowieści przygodowych, określanych jako gatunek fikcji przygodowej, które najbardziej popularne były pod koniec XIX wieku. 

Kilka słów o życiu pisarza

Pisarz ten, urodzony w Trumpington, blisko Cambridge, był zapalonym czytelnikiem od najmłodszych lat, a to za sprawą swojej chorowitości i długiego czasu jaki spędzać musiał w łóżku, dlatego też zaczął czytać. Uczęszczał do Westminster School w Londynie, następnie do Gonville and Caius College w Cambridge. Interesował się także sportem. Zakończył jednak naukę na uniwersytecie nie uzyskując dyplomu, ponieważ wybrał ochotniczą służbę w Komisariacie Szpitala Wojskowego. Brał udział w wojnie krymskiej. W tym czasie wysyłał do domu sporo listów opisujących panujące tam warunki i sytuację, a były one tak dobre, że wysłane przez jego ojca do gazety, były tam regularnie publikowane. Niedługo później jego talent pisarski został doceniony i został on korespondentem wojennym.

Portret pisaża Henty GA - ebooki są obecnie najczęstszym nośnikiem jego dzieł
Portret G. A. Henty

W 1859 roku poślubił Elizabeth Finucane, mieli oni czworo dzieci. Elizabeth zmarła w 1865 roku po długiej chorobie. Niedługo po tym fakcie, G. A. Henty rozpoczął pisanie artykułów dla gazety Standard. W 1866 r. Gazeta wysłała go jako swojego specjalnego korespondenta, aby zdał relację z wojny austriacko-włoskiej, podczas której poznał Giuseppe Garibaldiego. Poszedł na pokrycie w 1868 r. w brytyjskiej ekspedycji karnej w Abisynii. Brał także udział w wojnie francusko-pruskiej, a także turecko-serbskiej. Ponadto był świadkiem otwarcia Kanału Sueskiego. Odbył podróże do Palestyny, Rosji i Indii. Uważany był za ogromnego zwolennika Imperium Brytyjskiego.

Henty zmarł 16 listopada 1902 r.

Początki twórczości literackiej

Swoją pierwszą książkę dla dzieci, Out on the Pampas napisał w 1868 roku, a główne postaci otrzymały imiona po jego dzieciach. Książka została wydana przez Griffitha i Farrana w listopadzie 1870 r., a jej strona tytułowa została stworzona rok później. Chociaż większość ze 122 książek, które napisał, była przeznaczona dla dzieci, tworzył również powieści dla dorosłych, literaturę faktu, takie jak Marsz do Magdali i Te inne zwierzęta. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że redagował on tygodnik Union Jack. Pomagał także w redakcji popularnego wówczas tygodnika dla chłopców. Jego powieści dla dzieci zazwyczaj skupiały się na życiu chłopca lub młodego mężczyzny żyjącego w niespokojnych czasach, co mogło nawiązywać do jego przeszłości. W swoich dziełach nawiązywał do wojny punickiej, a także bardziej współczesnych wojen napoleońskich czy wojny secesyjnej.

Obecnie ciężko kupić na Polskim rynku książki Henty GA ebook stał się więc naturalną alternatywą. Na końcu artykułu podajemy jak najłatwiej je wyszukać.

Bohaterowie Henty – do których czasami zaliczały się młode damy, kreowani byli na inteligentnych, uczciwych, odważnych i zaradnych, a jednocześnie niezwykle skromnych młodych ludzi. Te opisywane wartości, do których nawiązywał sprawiły, że jego powieści stały się dziś popularne wśród wielu chrześcijan. Autor przygotowywał się do pisania swoich dzieł, zamawiając w bibliotekach kilka książek o tematyce, o której miał pisać i konsultując je przed rozpoczęciem pisania. Niektóre z jego książek zostały napisane o wydarzeniach, takich jak chociażby wspominana wcześniej wojna krymska, których sam był świadkiem. Dlatego książki te są napisane z większą szczegółowością, ponieważ Henty czerpał z doświadczeń, które sam przeżył i nawiązywał do realnych wydarzeń, osób i miejsc.

Dorobek literacki Henty GA – ebooki do znalezienia w Internecie

Jak wspomniano wcześniej, Henty napisał 122 powieści historyczne, a wszystkie te książki były wydane rok wcześniej niż ich strony tytułowe. Ta suma obejmuje kilka opowiadań opublikowanych w formie książkowej, z historiami zaczerpniętymi z wcześniej opublikowanych powieści pełnometrażowych. Kilka z popularniejszych jego dzieł to m.in. (po tytułach podane frazy po których najłatwiej wyszukać książki Henty-ega GA ebook format):

  • For The Temple – Henty GA ebook,
  • Under Drake’s Flag – G. A. Henty ebook,
  • In Freedom’s Cause – GA Henty ebook,
  • The Dragon & The Raven – Henty GA ebook.

Większość dzieł tego pisarza dostępnych jest jako ebooki. Jest to obecnie bardzo popularna i wygodna forma czytania książek, wybierana przez coraz większe grono czytelników. Ebook taki może być otwierany i czytany w każdej chwili i w każdym miejscu. Bogaty zbiór twórczości G.A. Henty’ego to świetna opcja dla wszystkich fanów literatury wojennej i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *