Dziecko z katarem leży na łóżku i używa aspiratora kataru

Aspirator kataru – kiedy warto po niego sięgnąć?

Aspirator katarek dla małych dzieci to niezbędne urządzenie, które pomaga rodzicom usunąć z dróg oddechowych dziecka nadmiar wydzieliny, jakiej ono samo jeszcze nie umie się pozbyć.

Kiedy potrzebny jest aspirator do nosa?

Dlaczego rozwiązania takie jak aspirator katarek plus są potrzebne? Przede wszystkim dlatego, że małe dzieci mają wąskie przewody nosowe, które błyskawicznie ulegając zatkaniu. W efekcie bardzo szybko może dojść do infekcji, a ta może przerodzić się w poważną chorobę i prowadzić do komplikacji. W przypadku noska dziecka jego zatkanie może doprowadzić np. do zapalenia ucha i innych dolegliwości. Aspirator kataru jest niezbędnym pomocnikiem młodych rodziców. Małe dzieci nie mają bowiem wykształconych odruchów smarkania, nie są w stanie samodzielnie pozbyć się wydzieliny. Do jej usuwania służy np. aspirator katarek complete, w którym oprócz samego urządzenia znajdziesz roztwór soli fizjologicznej ułatwiającej rozrzedzanie wydzieliny. 

Aspirator Katarek — jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Aspirator katarek plus posiada końcówkę, którą łatwo i bezpiecznie podłączysz do domowego odkurzacza o mocy 800 –1800 W. Wystarczy przyłożyć końcówkę aspiratora do każdej dziurki noska dziecka, a po kilku minutach poczuje ono ulgę. Możesz zdecydować się także na modele posiadające dwie różne końcówki aspiratora, jeśli masz dwoje dzieci. Rozkręcana komora aspiratora katarek umożliwia szybką wymianę końcówki, a jednocześnie dzięki dołączonej do zestawu szczoteczce ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

Wybierając aspirator kataru, zwróć uwagę na:

  • proces odciągania wydzieliny — jednostajna siła ssąca sprawia, że katar jest usuwany nie tylko szybko, ale i bezpiecznie; aspirator taki jest również znacznie bardziej skuteczny niż urządzenia ustne, które usuwają jedynie 25% wydzieliny.
  • certyfikat higieniczności, wykonanie z odpowiedniego rodzaju materiału (np. łatwo czyszczący się plastik o strukturze szkła), czyścik i szczoteczkę ułatwiające utrzymanie aspiratora w czystości.
  • zestawy z solą fizjologiczną — z jej pomocą nie tylko rozrzedzisz wydzielinę, ale i po zabiegu nawilżysz błony śluzowe.
  • wymienne (najlepiej kolorowe lub inaczej ułatwiające rozróżnienie) końcówki dla więcej niż jednego dziecka.
  • zestawy na podróż, oprócz aspiratora do odkurzacza zawierające aspirator ustny, który pozwala odciągnąć wydzielinę także wtedy, gdy nie masz dostępu do odkurzacza.

Warto wybierać rozwiązania od sprawdzonych producentów, z certyfikatami. Aspirator przede wszystkim musi być bezpieczny dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *