Uczniowie w przerwie od nauki języka angielskiego robią selfie

Angielski online – czy uczniowie podołają?

Artykuł sponsorowany.

Nauczanie online, czyli e learning nie jest czymś zupełnie nowym. Owszem na tą skalę, która występuje w naszym kraju jest to nowość, którą trzeba wprowadzić na szybko, co nie zawsze zmienia się w jakość. Zmiana sposobu nauczania dotknęła nie tylko szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, ale również na e learning przeszły również szkoły wyższe. Z uwagi na stan epidemii również zostały zamknięte wszystkie szkoły prywatne, w tym również szkoły językowe. Aby móc w dalszym ciągu działać, również one musiały przejść z trybu stacjonarnego w tryb zdalny. Z jakim skutkiem?

Wrocławska szkoła języków obcych Gerelis działa na ryku już od wielu lat. Swoim nietypowym podejściem do nauki języków obcych zdobyła wielu zwolenników. Szczególnie podobać się mogło to, że grupy uczniów, były starannie dobierane, nie tylko na opierając się na posiadanych umiejętnościach, ale również z uwagi na wiek, zainteresowania, czy nawet ulubiony sposób nauczania. To sprawiało, że w praca nauczyciela z grupą była ułatwiona – nie musiał szukać sposobów do dotarcia do różnych osobowości, a sami uczniowie czuli się swobodniej i byli bardziej zrelaksowani, co odbijało się pozytywnie na efektach ich nauczania. Ciekawym podejściem było również całkowita rezygnacja z klasycznych podręczników, a w zamian korzystanie z różnych pomocy naukowych, które poprawiały przyswajalność języka. Nauczanie języka w autorskim programie opracowanym w szkole Gerelis opierają się głównie na konwersacji – nacisk nauczania jest położony na zdobywanie umiejętności rozmawiania, jednak nie zapomina się również o gramatyce. Nauczanie gramatyki nie polega na nudnym wkuwaniu regułek, ale na praktycznym stosowaniu zasad rządzących językiem.

Szybka reakcja na ograniczenia, jakie zostały wprowadzone przez rządzących z uwagi na zagrożenie nową chorobą dała uczniom wrocławskiej szkoły językowej Gerelis możliwości nie tylko kontynuowania podjętych już kursów, ale również rozpoczęcie nowych. Szkolenie podobnie jak w warunkach stacjonarnych odbywają się w niewielkich grupach, a kontakt z lektorem odbywa się na bieżąco poprzez łącza internetowe. Kadra szkoły Gerelis zdaje sobie sprawę, że uczenie się w warunkach domowych, gdzie jest wiele bodźców rozpraszających uczących się, nie wpływa pozytywnie na proces nauczania, ale dzięki odpowiedniemu podejściu doświadczonych nauczycieli można pogodzić dom i naukę języka obcego. Dzięki tej metodzie szkolenia, szkoła mogła się otworzyć również na osoby, które do tej pory z uwagi na odległość dzielącą ich od Wrocławia nie mogły skorzystać z usług tej szkoły, a dotarły do nich informacje na temat nowoczesnej i skutecznej metodzie szkolenia dla osób dorosłych oraz dzieci.

Można się spotkać z wątpliwościami, czy nauczanie języka obcego drogą online jest ma same zalety, a może również posiada jakieś wady? Nie ma metod idealnych. Szkolenie online jest to doskonała metoda przede wszystkim dla tych, którzy nie mogą dotrzeć do szkół stacjonarnych. Wcześniej w naszym kraju mało która szkoła stacjonarna oferowała taki sposób nauczania nie tylko języków obcych, ale również wszelkich innych szkoleń przeznaczonych między innymi dla osób dorosłych. Stawiano głównie na szkolenie stacjonarne. A przecież brak czasu, brak możliwości dojazdu był główną przyczyną na to, by w końcu nauczyć się na przykład jakiegoś języka, poznać nowe umiejętności. E learning  przed takimi ludźmi otwiera nowe możliwości, można się uczyć siedząc w kapciach pijąc kawę lub herbatę. Z niektórych kursów można korzystać w dowolnej dla uczącego się chwili, w niektórych przypadkach – gdzie jest kontakt online na żywo z grupą oraz nauczycielem już trzeba się do pewnych godzin dostosować, jednak w dalszym ciągu czas jest po stronie korzystających z tych kursów. Tak naprawdę korzystać z kursu można wszędzie nie musi być to dom, ale każde miejsce, gdzie jest zasięg sieci Internetowej. Wiele kursów internetowych są kursami, które nie zapewniają bezpośredniego kontaktu z nauczycielami czy z innymi uczestnikami kursu.  W przypadku kursów oferowanych przez wrocławską szkołę Gerelis najważniejszą zaletą jest właśnie to, że zawsze lekcja jest przeprowadzana na żywo z udziałem nauczyciela, który służy pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *