Kobieta w ciąży trzyma swój duży brzuch rękami i zastanawia się nad akcesoriami które mogą się jej przydać

Akcesoria przydatne mamom – co wybrać na prezent?

Narodziny dziecka to ważny moment w życiu, a takie należy celebrować – najlepiej przy pomocy wyjątkowych prezentów. Co możesz podarować świeżo upieczonej mamie? Z naszym prezentownikiem na pewno wybierzesz coś, z czego będzie bardzo zadowolona.

Akcesoria przydatne mamą — pomysły na prezenty

  • Pomóż przyszłej mamie zadbać o zdrowie — wybierz praktyczne akcesoria
  • Jakie akcesoria przydatne mamom wybrać na baby shower?
  • Podaruj przyszłej mamie kobiecy upominek

Jak pomóc przyszłej mamie zadbać o zdrowie? 

Dla świeżo upieczonej mamy przedkładanie zdrowia dziecka nad własne jest czymś całkowicie normalnym. Tym bardziej warto o nią zadbać i podarować jej coś z myślą o jej zdrowiu. Zakup, jakich akcesoriów przydatnych mamom można rozważyć?

W natłoku obowiązków związanych z opieką nad noworodkiem łatwo zapomnieć choćby o tak podstawowych kwestiach, jak picie. W kontrolowaniu tego, by każdego dnia przyjmować odpowiednią ilość płynów, może pomóc specjalna butelka do monitorowania stanu nawodnienia organizmu. Poręczna forma jest wygodna w użytkowaniu, a dzięki wykonaniu ze szkła nie sprawia problemów z utrzymaniem w czystości.

Pomiędzy tymi wszystkimi rzeczami, o których trzeba pamiętać, gdy dziecko pojawi się już na świecie, trzeba znaleźć czas na chwilę oddechu. Medytacja jest aktywnością, która nie zajmuje dużo czasu, a jednak pozwala skutecznie zrelaksować i umysł, i ciało. Nieocenionym wsparciem w tym procesie będzie analogowy odtwarzacz do relaksacji, który dysponuje aż 8 technikami relaksacji i snu. Każdą z nich można przeprowadzić w 8 lub 20 minut – znalezienie czasu na medytację nie powinno więc stanowić trudności.

Akcesoria przydatne mamom – idealne prezenty na baby shower 

Baby shower to świetna okazja, by sprezentować przyszłej mamie coś, co z pewnością przyda jej się później podczas opieki nad noworodkiem. Dobrym pomysłem mogą być następujące artykuły.

  • Poduszka do karmienia – takie akcesorium spełni jednocześnie kilka funkcji. W czasie ciąży pomoże przybrać wygodną pozycję do spania, zwłaszcza wtedy, gdy spory brzuch utrudnia ułożenie się w łóżku. W późniejszym okresie pomoże w podtrzymaniu dziecka we właściwej pozycji podczas karmienia, a nawet zapewni dziecku komfort podczas zabawy.
  • Koszulka do karmienia – w pierwszych miesiącach życia dziecka będziesz je karmić od kilku do nawet kilkunastu razy na dobę. Z tego powodu warto zadbać o to, by wiązało się to z odpowiednim komfortem. Dzięki dyskretnym zapięciom w takiej koszulce możesz szybko wyciągnąć pierś i wygodnie przystawić do niej dziecko – bez konieczności rozbierania się do karmienia.
  • Termofor-przytulanka – ciepło emitowane przez taki termofor może się okazać skuteczne w walce z kolką. Jednocześnie będzie całkowicie bezpieczne dla dziecka, więc nie ma ryzyka, że przypadkowo poparzy się z powodu zbyt wysokiej temperatury termoforu.
  • Szumiący miś – spokojne, jednostajne dźwięki pomogą dziecku w wyciszeniu i zaśnięciu. Mogą również wspomagać kojenie bólu brzuszka podczas ataku kolki. Szumiące odgłosy zapewnią odprężenie nie tylko dziecku, ale też zmęczonym rodzicom, jeśli mają problemy z zasypianiem.

Pamiętaj, że rodzice najpewniej mają już część niezbędnych rzeczy. Zanim coś kupisz, skonsultuj się z nimi, żeby trafić z prezentem i kupić coś, czego rzeczywiście potrzebują.

Kobiece prezenty dla mam 

Moment, w którym kobieta staje się matką, wcale nie musi oznaczać, że przestanie być postrzegana jako zmysłowa i czuć się wyjątkowo. Wręcz przeciwnie – powinien być ukoronowaniem jej kobiecości. Z tego powodu warto zadbać o samopoczucie mamy i sprezentować jej coś, dzięki czemu zyska na atrakcyjności we własnych oczach.

Co może być takim prezentem dla świeżo upieczonej mamy? Chociażby perfumy, które będą roztaczać wokół niej piękny zapach wszędzie tam, gdzie się uda. Dobrym wyborem może okazać się również miękki szlafrok, który przyjemnie otuli skórę. Choć tradycyjny materiał frotté wydaje się tu oczywistym wyborem, w roli prezentu na wyjątkową okazję lepiej sprawdzą się bawełna zdobiona ekskluzywnym, haftowanym wzorem lub wysokogatunkowy jedwab.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *