Dekoracja z kwiatów

5 inspiracji na dekoracje z kwiatów sztucznych

Chcąc zmienić wystrój wnętrza można pokusić się o kompozycje z kwiatów sztucznych. Nie ma się co obawiać o to, że wyjdzie tandetnie. Obecnie kwiaty są wysokiej jakości i naprawdę wyglądają efektownie. Dlatego składając je w oryginalne kompozycje można stworzyć niepowtarzalne dzieła.

Wianki

Skomponowane wianki świąteczne wyglądają naprawdę efektownie ozdobione kwiatami o żywych kolorach. Wieszane najczęściej na drzwiach nadają wyjątkowy klimat już na samym progu. Do kompozycji Bożonarodzeniowych możemy wykorzystać srebrne czy złote gałązki, poinsecje czy nawet róże. Bardzo dobrze wyglądają takie dodatki w połączeniu z naturalnymi gałązkami iglastymi. Możemy z powodzeniem łączyć sztuczne kwiaty z naturalnymi dodatkami jak szyszki czy suszone rośliny.

Stroiki

Do wykonania ładnego stroika potrzeba nam naprawdę niewiele. Wykorzystać możemy gałązki, suszone albo sztuczne kwiaty, szyszki czy owoce. Część z tych rzeczy możemy znaleźć w ogrodzie czy parku, a w inne już musimy zaopatrzyć się w sklepie. Szukając dobrej jakości kwiatów można skorzystać z Internetu. Dużo dostawców oferuje tam swoje towary, wystarczy wpisać w wyszukiwarce „hurtownia online kwiatów sztucznych”. Na pewno będziemy mieli w czym wybierać.

Bukiety

Mam na myśli bukiety kwiatów do ożywienia wnętrza. Jest to na pewno dobre rozwiązanie dla właścicieli hoteli gdzie takie rozwiązanie pomoże nadać atmosferę miejscu. Dla większych ilości, dobrym cenowo rozwiązaniem, będzie zaopatrzenie się w tego typu aranżacje z oferty jaką ma hurtownia kwiatów. Często proponowane są już gotowe rozwiązania na każdą okazję. Dzięki temu można szybko zmienić wystrój wnętrza na Bożonarodzeniowy zastępując bukiet pikiem świątecznym.

Kompozycje

Kompozycje z kwiatów sztucznych stanowią jedną z głównych ozdób na grobach naszych bliskich. I faktycznie są w tej kwestii niezastąpione. Ich zalety to nie tylko bogata paleta barw i rodzajów ale też trwałość. Nie wymagają podlewania ani żadnych zabiegów i przez długi czas trzymają fason. Jeśli czujemy się na siłach możemy sami z powodzeniem stworzyć taki zestaw używając sztucznych komponentów (np. kwiatów) na równi z prawdziwymi.

Girlandy

Przydają się bardzo przy dekoracjach nie tylko sali weselnych ale każdych praktycznie uroczystości. Dzięki takiej girlandzie możemy bardzo szybko uzyskać pożądany efekt dodając do niej w strategicznych miejscach sztuczne kwiaty czy gałązki z jagodami. Dodatki do ozdobienia girlandy możemy zakupić w sklepach lub hurtowniach z dekoracjami ewentualnie wykonać je sami.

Lubimy się otaczać kwiatami i z tego względu są one niezastąpione w komponowaniu różnego rodzaju dekoracji. Niekiedy jesteśmy pozbawieniu możliwości użycia żywych roślin często ze względów praktycznych. Z powodzeniem możemy je zastąpić kwiatami sztucznymi. Tym bardziej, że mamy naprawdę duży wybór dobrej jakości roślin w hurtowniach i sklepach.

2 thoughts on “5 inspiracji na dekoracje z kwiatów sztucznych

  1. Bardzo lubię robić własne stroiki. Kiedyś dużo zbierałam szyszek i innych rzeczy do robienia wianków, girland. Dodatek kwiatów sztucznych i bombek wyglądają bardzo ładnie.

  2. Też lubię robić własne ozdoby ale nie zawsze mam na to czas. Jednak jest teraz tyle do wyboru propozycji, że nie mam wyrzutu sumienia jak kupuje już gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *