Ojciec z dziećmi wypoczywający nad jeziorem

3 pomysły na wypoczynek z dziećmi nad jeziorem

Wakacje nad jeziorem wcale nie muszą być nudne! Zdecydowana większość rodzin stawia na polskie góry lub morze, często nie zdając sobie sprawy z tego, że nad polskimi jeziorami można korzystać z wielu atrakcji dla dużych i małych. To właśnie w takich miejscach można chociaż na chwilę uciec od wszelkich obowiązków, hałasu wielkiego miasta i tłumów turystów. Jak zatem zorganizować wakacje nad jeziorem, żeby wszyscy wrócili z nich zadowoleni?

Naucz dzieci pływać i żeglować

Spokojne jeziora to idealne miejsce do rozpoczęcia nauki pływania, czego nie można powiedzieć o często niespokojnym Bałtyku lub przepełnionym basenie. W takich warunkach można pokazać dziecku wszystkie style oraz nauczyć zachowywania rozwagi nad wodą. Większość plaż jest strzeżona przez czujnych ratowników, którzy dbają o bezpieczeństwo najmłodszych, a szansa na zagubienie się dziecka w tłumie jest znacznie mniejsza niż w przypadku wielokilometrowych plaż nad polskim morzem.

Jeśli jesteś fanem żeglowania, to na pewno będziesz chciał przekazać swoją pasję dziecku. Wystarczy wybrać się nad polskie Mazury, a bez problemu znajdziesz instruktorów, sprzęt oraz odpowiednie warunki do opanowywania sztuki żeglarstwa.

Gufik.pl oferuje mnóstwo hoteli o wysokim standardzie, które położone są nad najpiękniejszymi jeziorami Polski i są w pełni dostosowane do potrzeb najmłodszych. Mikołajki i Augustowo już na Was czekają!

Aktywny wypoczynek nad jeziorem

Wasza rodzina lubi aktywny wypoczynek? Jezioro to naprawdę najlepsza i najbezpieczniejsza opcja dla dzieci i rodziców, którzy potrzebują solidnej dawki ruchu. Nie ograniczaj się do samego pływania. Dobrze zorganizowane plaże bardzo często mają co najmniej jedną wypożyczalnię kajaków, łódek i innego sprzętu wodnego. Możecie również rozegrać mecz siatkówki, poszaleć razem na placach zabaw lub urządzić sobie wymagające niezłej kondycji wyścigi po piasku.

Okolice jeziora także mają wiele do zaoferowania. Wypożyczcie rower i wybierzcie się na wycieczkę rowerową wokół jeziora. Wiele miejscowości może pochwalić się ciekawymi ścieżkami edukacyjnymi położonymi nad samym brzegiem zbiornika wodnego. Na spacer bądź przejażdżkę rowerową można wybrać się nawet w chłodniejsze lub pochmurne dni.

Nauka i rodzinna integracja

Wakacje nad jeziorem z dziećmi to także świetna okazja do nauki. Możecie wspólnie odkrywać tajemnice fauny i flory jeziora, poznawać różne gatunki ryb i roślin czy też dowiedzieć się czegoś na temat historii zbiornika wodnego. Wypoczynek na plaży to również idealny moment do przekazania dziecku cennej wiedzy z zakresu bezpiecznego pobytu nad jeziorem oraz pierwszej pomocy. Nauka zdecydowanie może być przyjemnością.

Wieczorem możecie zorganizować sobie ognisko z kiełbaskami, które na pewno pogłębi rodzinne więzi i zbuduje wyjątkowe wspomnienia. Oddalone od cywilizacji jezioro to także świetna okazja do wspólnej obserwacji gwiazd, które trudno dostrzec w wielkim mieście. Nad jeziorem nie ma miejsca nudę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *