Podsumowanie metod na poprawę nastroju

Podsumowując poprzednio opisane metody na poprawę nastroju, możemy opracować pewien schemat, który wykorzystamy za każdym razem, kiedy dopadnie nas zły humor.

Ten podane przeze mnie jest przykładowym i może być modyfikowany wedle uznania przez każdego. Proponuję zatem wybrać się na spacer ze znajomymi, lub ze swoją drugą połówką. Następnie wybierzcie się do restauracji, gdzie zamówicie swój ulubiony posiłek. Na koniec, możecie przejść się do kina, lub wybrać się do domu, gdzie obejrzycie film w przyjemnej atmosferze. Warto tego wieczoru odmienić coś w swoim otoczeniu, zapalając chociażby świeczki zapachowe.

Czy zauważyłeś wszystkie metody na poprawę nastroju wplecione w powyższy scenariusz? Możliwe, że nie bo jest ich bardzo dużo. Znajduje się tutaj ruch, który zwiększy wydzielanie endorfin. Kontakt z ludźmi, który sam w sobie ma pozytywne działanie na nasz nastrój. Jedzenie, które pobudza nasze zmysły. Film, najlepiej komedia, która spowoduje dużą dawkę śmiechu, oczywiście rozluźniając mięśnie twarzy. Na koniec warto dodać co dają świeczki. Pobudzają one nasze zmysły, sprawiają, że coś zmienia się w naszym otoczeniu.

1 thought on “Podsumowanie metod na poprawę nastroju

  1. Ja lubię ze znajomnymi chodzić do baru i spożywać zupę chmielową w dużych ilościach. Nie wiem czemu, ale zawsze poprawia mi się wtedy humor. Swoją drogą to im dłużej tam siedzimy tym humor jest lepszy. Czasem nie muszę nawet wracać do domu, ponieważ i tak budzie się w domu w swoim łóżku, jakiś teleport czy co..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge