Metody na poprawę nastroju cz.3

Nie wyczerpałem do końca sposobów na poprawę nastroju dlatego po raz trzeci i myślę, że ostatni na ten temat. Oczywiście na stronie pojawi się jeszcze wiele przydatnych wskazówek, a teraz zaczynajmy.

Słuchanie dobrej muzyki, to znaczy takiej, która jest dla nas odprężająca przynosi niezwykłe efekty. Istnieje niezliczona ilość badań dotyczących wpływu muzyki na nasze emocje i tym samym zmianę nastrojów. Jednym z najciekawszych wydaje mi się badanie wpływu słuchania muzyki poważnej przez krowy na ilość produkowanego mleka. Nie będę tutaj analizował wyników tego właśnie badania, jednak niewątpliwie muzyka, którą lubimy, może zdziałać cuda.

Człowiek jest istotą społeczną i dlatego też powinien przebywać wśród innych ludzi. Do tej pory istnieją więzienia, gdzie największą karą jest absolutne odosobnienie więźnia. Są to męki psychiczne, które odbijają często bardzo silne piętno na jednostce. Przebywanie w śród ludzi bardzo pomaga, jeszcze lepszy efekt daje przebywanie z kimś pozytywnym. Warto też zwrócić uwagę na to, że pomaganie innym, pomaga też nam samym. Zauważalne jest to w poprawie naszego nastroju.

1 thought on “Metody na poprawę nastroju cz.3

  1. mi zawsze muzyka poprawia samopoczucie. moge sluchac swoich piosenek calymi dniami dodatkowo musze pochwalic sie swoimi produkcami. mysle ze kazdy powinien miec swoja pasje i poswiecac sie jej za kazdym razem kiedy traci sie zapal do zycia. to jest jak narkotyk, wciaga!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge