Klocki lego

Lego dla dzieci – więcej niż zabawa

Mają ponad 60 lat, a wciąż cieszą się niesamowitą popularnością. Chodzi oczywiście o klocki LEGO®. Dla dzieci to znacznie więcej niż zabawka. Mnogość fantazyjnych zestawów, z których mogą powstawać niesamowite światy, dostarcza niezapomnianych wrażeń. Duńskie klocki są jednak tak chętnie wybierane nie tylko dlatego, że zapewniają rozrywkę. To jedna z tych zabawek, z którą interakcja niesie za sobą wiele korzyści.

Dlaczego właśnie klocki, a nie na przykład lalki czy gra planszowa? Każda z tych zabawek ma swoje atuty. Jeśli jednak zależy Ci na wszechstronnym rozwoju pociechy, to właśnie zestaw LEGO® przyniesie najwięcej korzyści.

Co daje zabawa LEGO® dla dzieci?

Świat klocków LEGO® jest niezwykle bogaty. Wystarczy pokrótce przejrzeć się rozmaitym seriom tych duńskich zabawek, by zrozumieć, że wśród nich coś odpowiedniego znajdzie się zarówno dla 3-4 letniego malucha, jak i nastolatka, a nawet dorosłego. Różnice poziomów trudności czy tematyki sprawiają, że odpowiednią inspirację odszuka każdy.

Zabawa przynosi wiele radości – zarówno w towarzystwie rówieśników i rodziców, jak i ta samodzielna. Klocki rozwijają:

  • zdolności manualne – uczą dopasowywania do siebie poszczególnych elementów, precyzji działania i łączenia ze sobą rozmaitych kształtów,
  • logicznego myślenia oraz kreatywności – dziecko może podążać za instrukcją dołączoną do zestawu albo… poddać się własnej fantazji i stworzyć jakąś wyjątkową kompozycję,
  • koordynacji wzrokowej – czasem trzeba nie lada spostrzegawczości, aby namierzyć określony element i umieścić go na właściwej pozycji,
  • myślenia przestrzennego – jest niezbędne, aby możliwe było odtworzenie konstrukcji lub stworzenie zupełnie nowej.

Dlatego zestawy LEGO® pochłaniają na wiele godzin.

Warsztaty LEGO® – wydobądź pełen potencjał z duńskich klocków

Zabawa z klockami LEGO® w domu jest znana od lat. W ostatnich latach jednak pojawiła się na rynku również oferta zajęć edukacyjnych z ich wykorzystaniem. Są prowadzone m.in. przez Edukido w wielu lokalizacjach na terenie kraju.

Jak wyglądają takie zajęcia? Nie polegają na samym układaniu klocków, choć to one są sercem każdych warsztatów. Te wyjątkowe lekcje mają jednak interdyscyplinarny charakter i pozwalają dzieciom uzyskać odpowiedzi na wiele naukowych pytań. Zajęcia są poświęcone np. średniowiecznym zamkom, porom roku, zjawiskom fizycznym czy mechanice, ale w zabawny i inspirujący sposób przekazują wiedzę z wielu dziedzin, pobudzając dociekliwość i ciekawość świata. Co ważne instruktor, który prowadzi warsztaty, nie przedstawia uczestnikom gotowych odpowiedzi, ale zachęca ich do poszukiwania własnych – także podczas tworzenia powiązanej z tematyką konstrukcji z LEGO®. Dlatego tak łatwo jest połączyć pożyteczne z przyjemnym.

Warsztaty z LEGO® dla dzieci odbywają się zarówno w siedzibie filii centrów edukacyjnych, które mają taką ofertę, jak również w szkołach. Dzieci mogą zaś w nich uczestniczyć zarówno regularnie, jak i okazjonalnie – np. w ramach nietypowej imprezy urodzinowej. Warto zatem spróbować.

W klockach LEGO® drzemie ogromny potencjał. Warto go wykorzystać, aby stworzyć dziecku jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge