Kobieta siedząca na molo nad wodą

Czy jesteś gotowy porzucić utarte schematy myślenia i zacząć żyć świadomie?

Świat, na którym żyjemy, który w opinii niektórych udało nam się w pełni okiełznać, wciąż nas zaskakuje. Ludzkość przez tysiące lat skolonizowała każdy kontynent naszej wspaniałej planety, a mimo to jeszcze wiele o niej nie wiemy, szukając wciąż odpowiedzi na jej tajemnice.

Czy możemy być pewni tego, co już wiemy?

Wraz z rozwojem nauki, stare dogmaty i twierdzenia często okazują się błędne i nieaktualne w konfrontacji z najnowszymi odkryciami dokonanymi dzięki rozwojowi nie tylko techniki i technologii, ale również dzięki rozwojowi samego człowieka.

Ewolucja Myślenia naszego gatunku cały czas pozostaje nie w pełni jasna. Czym jest brakujące ogniwo? Czemu część populacji ma w swoim genotypie geny neandertalskie? Jak długo, tak naprawdę, zajęło nam przejście od ogólnego gatunku homo sapiens do naszego podgatunku homo sapiens sapiens? A może historia, jaką znamy, różni się od tego, jak wyglądało to na prawdę? Tylko dalsze odkrycia będą w stanie odpowiedzieć nam na te pytania. Nie są to jednak jedyne tajemnice, jakie skrywa w sobie biologia.

Co ze znanymi nam faktami o ewolucji człowieka? Czy aby na pewno są one tak niepodważalne? Co jeżeli uważane za oczywiste teorie o drodze rozwoju od małpy do znanego nam obecnie człowieka są błędne? Jak się okazuje, nie wszystko, o czym byliśmy przekonani, okazuje się być pewne. Przydatny w zrozumieniu tego zagadnienia może okazać się mit o ewolucji małpy w człowieka.

Biologia – jakie skrywa tajemnice?

Wraz z rozwojem nauki, zmienia się również nasze myślenie o sobie jako człowieku i tym, jakie miejsce w pełnym cudów świecie zajmujemy. Czy nadal jesteśmy związani z biologicznymi ograniczeniami, czy może coraz bardziej zbliżamy się do uwolnienia się od ograniczeń naszego ciała poprzez tworzenie syntetycznych zamienników dla wadliwych ludzkich ciał?

Nasze organizmy wciąż nas zaskakują. Znane są przypadki kiedy w sytuacjach wielkiego zagrożenia pod wpływem adrenaliny, ludzkie ciało potrafiło nabrać, mogłoby się zdawać, nadprzyrodzonych zdolności. Sportowcy są idealnym przykładem na przezwyciężanie ograniczeń naszych organizmów. Czy tak wszechstronny i zdolny do akomodacji system, sprawiający wrażenie świetnie zaprogramowanego potrzebuje ulepszeń? Odpowiedzi na te pytania można uzyskać, tylko kwestionując obecnie przyjęte fakty, pozwalając sobie na Ewolucję Myślenia.

Nauka o ziemi, czyli co może nam powiedzieć nasza planeta?

Krasowe Tsingy de Bemaraha na Madagaskarze, słynne Uluru w Australii czy Kryształowa Jaskinia w meksykańskich górach Naica. Unikatowe i niewiarygodne formacje skalne, będące cudami działań natury. Na pytanie „Jak powstają i co je łączy?” stara się odpowiedzieć geologia, czyli właśnie nauka o ziemi. Temperatura i olbrzymie ciśnienie oraz erozja wietrzna lub wodna – to właśnie te czynniki przede wszystkim wpływają na kształtowanie się tych fenomenów formacji skalnych. Czy można stwierdzić z całą pewnością, że mają one w sobie coś z cudu? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie, lecz z drugiej strony warto pamiętać, że człowiek, badając odległe o całe lata świetlne planety, wciąż niewiele wie o tej, na której sam żyje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *